Ankaranın En İyi Kreşleri 2020

Ankaranın En İyi Kreşleri

Ankaranın En İyi Kreşleri

Sizler için Ankaranın En İyi Kreşleri / Anaokulları/ Okul Öncesi eğitim veren okulları internette uzun araştırmalar yaparak bilgileri toparlamaya çalıştık.

Bir çok anne baba kreşin farklı özellikle baktığını gördük. Bazıları evine yakın olmasını, bazıları eğitim verdikleri yabancı dillere, bazıları okulun ücretine/fiyatlarına bakıyor. En iyi kreş / okul kavramı herkesin isteklerine ve imkanlarına göre değişmektedir.

Ankaranın En İyi Kreşleri

İnternette derlediğimiz en iyi Ankara okulları aşağıdaki gibidir;

Soru:  11 aylık bir bebeğim var ve onun için Ankara’da kreş anaokulu aramaktayım. Çoğu yere baktım ama içime sinen olmadı. Tavsiyeye göre gitmeyi daha doğru buluyorum. Eğer tecrübelerinizi ve bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Ankara Çankaya ve Eryaman ilçelerinde ilk tercihimdir.

Cevaplar ; Ben de oğlum 11 aylık olduğunda kreşe vereceğim fakat içime tam anlamıyla oturan bir kreş bulamadım. Ben de Batıkent’te bakıyorum. Bugün 3 kreş  ile görüştüm;

Çağ Akademi, Mavi Yıldız ve Elizi Kreş. Çağ Akademi ile daha önce de görüşmüştüm ve ufak tefek soru işaretim olsa da içime sinmişti lakin bu gidişimde bende  çok soru işareti oluştu. Bakımla ilgili değil tamamen oğlumu almak istememeleri buna sebep oldu. Kendilerince haklı olarak biraz daha büyümesini önerdiler, kadro sıkıntısı olduğu için de red  etmek yerine opsiyon sunmaya çalıştılar belki ama ben kafam karışık kaldım.

Mavi Yıldız okul olarak gerçekten çocuklar için yapılmış. Alan olarak ferah bir yer. Benim içime sinmeyen şey 0-2 yaş grubunun bulunduğu oda. Küçük ve bence yeterli değil. Çocuklar orada ne yapabilir ki? Evet daha küçükler ama sonuçta oyun oynayan, emekleyen hatta yürüyen bir grup. Yemeklerini nerede nasıl hangi mutfakta yiyorlar anlayamadım. Ayrı bir yemek yemekhane alanı yok. Görüştüğümüz kişi ve çocuğun başındaki bayanlar gerçekten sıcak ve samimiler ama ortam bana çok yeterli gelmedi.

Elizi Kreş’te hoşuma giden şey 0-2 yaş grubun ayrı bir binada olması ki beni endişelendiren bir konu da büyük çocukların küçüklerin yanına gelip rahatsız etme. Fakat onun dışında bünyesinde hemşire bulundurulmaması, binanın düz ayak olmaması.  Merdivenler de çocukların çıkabileceği yükseklikte değil. Öğretmenler kucağında taşınması gerekiyor lakin geniş de değil merdivenler. Bina koşulları tam olarak kafama yatmadı.

Toplamda  kararsızım ve içime gerçekten sinen bir yer henüz yok. Batıkent’te bir kaç yer daha var oraları da görüp en iyisi hangisi iyise ona göndereceğim. Belki kötünün iyisi gibi bir tercih olacak. Çocuğa bakım konusunda hiç birinden kötü bir enerji almadım ama diğer konularda eksikler soru işaretleri var.

Batıkent’te küçük yaşta bebeğini kreşe veren anneler, ya da etrafında böyle tanıdığı olanlar sizlerden kreşler hakkında bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Sizden gelecek her bilgi bizim ve evladımız için önemli. Sonuçta evladımızı emanet ediyoruz ve korkuyoruz. En iyisi olsun istiyoruz. Konuşamayan, problem yaşasa derdini anlatamayan yaştalar en zoru da bu. Sizlerin dönüşü gerçekten önemli.

Kapedya Kreş/anaokulu

Öveçler ve Çukurambar bölgesini gezdim ama bebekler için daha uygun olması hem de binanın yeni olması sebebiyle öveçlerdeki şubeye beni yaklaştırdı ancak tam anlamıyla kafama oturmadı. Bunun yanında akapedya güvenlik olarak en ısındığım kreş çünkü istediğim zaman yardımcı olabileceklerini söylediler.

SGK Sosyal Güvenlik Kurumu Kreşi

Kendisi kurum kreşi olmasına rağmen bana en çok güven veren yerlerdendi. Benim için en büyük eksiği bebek sınıfında da kamera olmaması o nedenle, ne olursa  olsun güvenlik açısından kafam kalacağı için pek vermeyi düşünmüyorum.

Akd kids kreş

Eski Bina  ancak bebeklerin hem az olması hem neredeyse 2 bebeğe 1 öğretmen düşmesi sebebiyle şimdiye kadar gittiklerim arasında bebekler için en az mevcut diyebilirim. Bu yönden olumlu yaklaşıyorum. Fakat biraz hijyen konusunda hala tereddütlerim var.  Randevusuz çat kapı gittiğim için doğal ortamlarını gördüm bu yüzden de olumsuz olmamalısınız.

Ümitköy Kreşleri

Dadya kreşleri

İşletme sahibi ve içindeki personel aşırı güler yüzlü ve çok sıcaklar. Lakin  fiziki ortam pek bana olumlu gelmedi çok kalabalık ve şuanda taşınmak üzere olduklarını söylediler yeni yerleri de bana oldukça uzak o yüzden orayı listeden çıkardım.

Sevinç Abla Kreş

Kreş Binası, çalışanları, fiziki imkanları, oyuncakları ile olumlu hissiyatlar içerisindeyim lakin fiyatı /ücreti oldukça pahalı ve indirimde yapmıyorlar.

Arnis kreş

Gezdiğim kadar gittiğim yeni yapılı kreşlerden birisi. Fakat içini gezdirmediler ani gittiğimiz için ve  ayrıca kendilerini a kategori müşterisi olan, evinde bakıcı ve hizmetçisi olan müşterilerinin olduğunu söyleyerek tanımladı. İngilizce  dil destekli bir okul.

Eryaman Kreşleri

Akd çocuklar

Oğlum büyük yaşı  olsaydı kesinlikle göndermekte bir an bile tereddüt etmeyeceğim bir okul.  Kreş  müdüresi ve kurucuları da çocuklarını o okula getiriyorlar. Gezdim ve çok ferah buldum. Şimdiye kadar gezdiğim en hijyen okullardan. Fakat 0-2 yaş çocuk almıyorlar o yüzden eledim.

Ankaranın En İyi Kreşleri
Ankaranın En İyi Kreşleri

Ataç Kreşi

0-2 yaş almasına rağmen fiziki ortam benim için tatmin edici olmadı. Tatlı bir sahibesi var ancak bu benim için yeterli değil.

Gittiğiniz kreşlerde  0-2 yaş ruhsatının olup olmadığını muhakkak sorun ve kesinlikle ruhsatı olmayan yerlere vermeyin.

Sizce Ankaranın En İyi Kreşi Hangisi ?

Sizlerin de yorumları ve tavsiyeleri varsa LÜTFEN, Üye olmadan konun altındaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

0 2 3 yaş Ankara Kreşleri Fiyatları Turuncu ÇİZGİ ANAOKULU,Sevgim Anaokulu şikayet,Academy Family yorum,Balçiçeği Kreş yorumları,Elvankent Kreş tavsiye,Akapedya Öveçler şikayet yorum,Ankara çankaya en iyi kreş,Ankara Çankaya Kreş tavsiye.

Posted in Ankara

Tags - 0 2 yaş ankaraAnkaranın En İyi Kreşleri