Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Çocuk Bakıcısı Arıyorum. Çalışan anne ve babalar için en büyük problemdir çocuklarına bakacak birini bulmak. Aile içinde çocuğa bakacak ve gözetecek kimse yoksa, bu durumda çaresiz olarak bir bakıcı aranmaktadır. Ancak endişeler hiç tükenmiyor. Acaba bakıcı çocuğa ne kadar ilgi göstermektedir? Çocuğun sağlıklı ve dengeli beslenmesi için bakıcı ne kadar duyarlı olabilmektedir? Çocuğun savunmasız olduğu bu yaşlarda bakıcı çocuğa karşı nasıl davranmaktadır?

Çocukların gelişimi açısından en önemli bir dönemde bakıcılar, ne yazıktır ki anne ve babalardan daha çok çocuk ile birlikte olmaktadır. Bu durumda çocuklar anne ve babalarından almaları gereken ilk alışkanlıkları veya ilk bilgileri, bakıcılardan almaktadır. Bu yüzden bakıcıların çocuk üzerindeki etkileri küçümsenemez. Çocukların uyku düzenleri, konuşma şekilleri, yemek yeme alışkanlıkları, davranış biçimler hep bakıcıların etkisinde kalmaktadır.

Çocuk Bakıcısı Olmak İstiyorum Nasıl Olabilirim Hangi Yolu İzlemeliyim? 

İşte bu nedenlerle çocuk bakıcısı arayan anne ve babalar çok dikkatli olmak zorundadır. Çocuk bakıcısı bulmak kolay değildir. Doğru kişiyi seçmek ve karar vermek sorumluluk gerektirir.

Çocuk Bakıcısı Özellikleri Ne Olmalı ? Fiyatları Ne Kadar?

Çocuk için bakıcı aranırken özellikle üzerinde durulması gereken birkaç nokta var. Şimdi bu noktalar üzerinde duralım kısaca:

 • Bakıcının konuşma şekli yani diksiyonu çok düzgün olmalıdır. Çocuk çevresinden duyduklarını taklit eder. Bakıcı düzgün konuşmuyorsa, aynı konuşma tarzı çocukta da izlenebilir.
 • Bakıcı fazla otoriter olmamalıdır. Çocuğa hoşgörü ve sevgi ile yaklaşabilmelidir. Aksi halde ileri aşlarda çocukta otistik davranışlar ortaya çıkabilir.
 • Bakıcının iyi referansları olması gerekir. Tanınan birinin referansı mutlaka aranmalıdır ve bu kişi ile mutlaka görüşülmelidir.
 • Bakıcıyı ilk günlerde çocukla fazla baş başa bırakmamalıdır. Bakıcı gözlem altında tutulmalı, çalışma şekli ve çocuğa karşı ilgisi takip edilmelidir.
 • Özellikle annelerin, bakıcıya, kendi temizlik anlayışını ve uygulamalarını anlatması gerekir. Bu konuda hiçbir taviz verilmemelidir.
 • Çocukların hislerine güvenmek gerekir. Bu yüzden bakıcıya karar vermeden önce çocuğun görüşü de alınmalıdır. Çocuk bakıcıdan hoşlanmadıysa, onunla birlikte olmaya zorlamamak gerekir.
 • Bakıcı sürekli kontrol altında tutulmalı ve beklemediği anlarda ani baskınlar yapılmalıdır. Bu anlarda çocuğun tepkileri de yakından gözlenmelidir.
 • Bakıcıların hepatit A, hepatit B ve tüberküloz gibi parazit tetkikleri istenirse iyi olur. Bakıcı çocuk ile yakın temasta olacağı için herhangi bir hastalığa karşı bu bir güvencedir.

  Çocuk Bakıcısı Arıyorum
  Çocuk Bakıcısı Arıyorum

 

Çocuk Bakıcısı Fiyatları Ne Kadar?

Bakıcı Fiyatlar ücretler maaşlar yarım zamanlı  tama zamanlı ve yatılı olarak değişmektedir.

Gündüz yarım zamanlı oyun ablası oyun abisi 3-4 saat yarım gün çalışmalarda üniversite öğrencileri çalışıyor. Aylık 1000 TL civarı. Evde tam gün bakımda ise 2000 TL ve üzeri fiyat istenmektedir. Yatılı bakıcılar aylık 3000 ile 5000 TL arası değişiyor.  İngilizce bile yabancı bakıcılarda aylık 1000 dolar gibi bir ücret istemektedir.

Bebek bakıcısı arayanlar, covid korona hasta yaşlı bakıcı arıyorum, özel bebek bakıcısı, bebek bakıcısı arıyorum ilan, bebek bakıcısı arıyorum pendik, fiyatları bebek bakıcısı arıyorum sakarya , kayseri de bebek bakıcısı arıyorum, hastanede covid servisi bebek bakıcısı fiyatları.

Posted in Genel

Tags - Bebek Bakıcısı ArıyorumÇocuk Bakıcısı ArıyorumÇocuk Bakıcısı Fiyatlarıevde Çocuk Bakıcısı