Kreş Açmak

Kreş Açmak

Kreş Açmak

Kreş Açmak. Annelerin iş hayatına daha çok katılımı çocukların vakit geçireceği kreşlere olan ihtiyacı da çok arttırmış durumda. Çocuklarla zaman geçirmeyi seviyor ve kazançlı bir iş kurmak istiyorsanız kreş açmak aradığınız iş olabilir.

Kreş açtığınız zaman tüm çalışanlarınızın bu işi yapmaktan zevk aldığından emin olmalısınız. Daha en başından zaman, istihdam ve kaynaklar için çaba göstermeniz gerekecektir. Bu çabalarınız karşılığında sonunda iyi bir kazanç edebilirsiniz. Doğru kaynaklarla, iyi bir çalışana sahip olursanız ve ne yaptığınızın bilincinde olursanız saygın ve değerli bir işe sahip olursunuz.

Özel Kreş Nasıl Açılır? Kreş Açmak ?

1 – Özel kreş anaokulu açarken yangın güvenliği ve sağlık konuları ile ilgili bilgi toplamalısınız. İlgili resmi kurumlara başvurarak bilgi almalısınız. Okul Öncesi Öğretim Kurumları Yönetmeliği ve Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönetmeliğinde belirtilen şartları yerine getirmeniz gerektiğini unutmayın.

2 – Müfredat Yönetmelik programı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

3 – Mütevelli heyeti kurun ve ortak amaçlar belirleyin. Bu heyete katılanların okuldan herhangi bir para kazanmamaları gerekir. Ortaklaşa karar vererek çocuk yuvanızın vizyonunu ve misyonunu belirleyin.

4 – Kreşiniz için amaçlar listesi hazırlayın. Kayıtlar, odaklanılacak müfredat programı, işe alma süreçleri, öğretmenlerin nitelikleri, müfredat programının zaman çizelgeleri ve açılış günü gibi konuları belirleyin.

5 – Başlangıç sermayesini toplamak için 1 bağış günü organize edin. Bu organizasyona politikacıları, kanat önderlerini, okul görevlilerini ve aileleri davet edin. Kreşinizin açılışını duyurmak için yerel basına basın bültenleri gönderin.

6 – Çocukların kayıt işlemleri için planlama yapmaya başlayın. Bu görevi mütevelli heyetinizle birlikte yürütün. Ne tür bir kayıt sistemi kurmanız gerektiğine karar verin.

7 – Vergi işlemleri ve yasal konularla ilgili yardım almak için bir avukat ve muhasebeci ile anlaşın.

8 – Mütevelli heyeti ile birlikte bir iş planı hazırlayın. Müfredat programı, kamu giderleri, başlangıç teknolojileri, sıralar, masalar, sandalyeler ve ofis mobilyaları için bir bütçe hazırlayın. İşe alınacak personel, eleman aranıyor ilanlarının nereye verileceği, kaç kişinin işe alınacağı, temizlik, teknik, bakım ve öğretim gibi hangi bölümler için eleman alınacağı ile ilgili bir planlama yapın.

9 – Özel kreşiniz için bir alan bulun. Olası çocuk sayısını kullanarak ne kadarlık bir alana ihtiyacınızın olduğunu hesaplayın. Eleman ilanlarını vermeye başlayın.

10 – Öğrenci alımına başlayın. Aile gruplarına, okullara ve halk merkezlerine sunumlar yapın. Bir internet sitesi kurun ve kreşinizin hedef tanımlarını, müfredat programını, yerini ve anahtar personelini internet sitenize koyun.

11 – Yaklaşık olarak bir senelik öğrenci kayıt işlemlerine başlayın.

Kreş Açmak
Kreş Açmak

12 – Özel kreşinizin kapılarını açmadan yaklaşık 1 ay önce bütün personel alımlarınızı bitirin. Müfredat programının, lojistik işlerinin ve dönem başı prosedürlerinin gözden geçirilmesi için bir haftalık oryantasyon yapın.

Posted in Genel

Tags - Kreş Açmak