Kreşler Fiyatları 2022 2023

Özel Okul Fiyatları 2022 2023 Yılı

Kreşler Fiyatları 2022 2023, Kreşler ve Anaokulu Ücretleri Fiyatları . Kreşler ve anaokullarının seçiminde anne ve babaların ilk baktıkları nokta ücretler olmaktadır. Aslında seçimde birinci kriterin bu olmaması gerekse de ne yazık ki günün ekonomik koşulları ve yaşam şartlarındaki zorluklar aileleri buna zorlamaktadır.

Bu yol İstanbul Bayrampaşa da 5 yaşındaki  kızımı tam gün devlet okulunda yemek dahil aylık 1500 TL yazdırdım. Servis yok kendim bırakıyorum.

Kreş Fiyatları 2023, Kreş Ücretleri 2022 ne kadar oldu ? Çocuğu olmayan kreş ve anaokulu konusunu pek bilmez. Fakat doğduğundan ilkokulu bitirene kadar özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerde çocukları bakmak, baktırmak ve eğitimine dikkat etmek gerekiyor.  0 2 yaş arası evde bakıcı veya Büyük Baba Büyük Anne çocuklara bakıyor. 0 2 yaş kreşlerine pek verilmiyor çocuklar. Fakat 2 – 6 yaş arası hemen hemen tüm çocuklar eğitim  kreş / anaokuluna gönderilmektedir.

Kreşler Fiyatları 2022 2023

Son zamanlarda kreş 2022 ücretleri fiyatları aylık 2900  10 000 tl arası değişiyor. Servis yemek kalitesine göre fiyatlar değişiyor.

Okul seçiminde kadrolarındaki öğretmenlerin ve diğer çalışanların aldıkları eğitimler, bilgi birikimleri, çalışma deneyimleri, okulun temizlik ve güvenlik koşullarına ne kadar uygun hareket ettiği, çocuklara çağdaş bir eğitim imkanı sunup sunmadıkları çok önemlidir. Çocukların karakterlerinin ve davranış şekillerinin oturduğu bu en önemli yetişme çağında bu noktalar birinci öncelik olmalıdır. Yoksa anne ve babaların beklentisi, kendilerinin işte oldukları zamanlarda çocukların bir şekilde oyalanmalarını ve vakit geçirmelerini temin etmek olmamalıdır.

Zaten bütün ailelerin bu yönde düşündükleri bir gerçektir ama yine de kreş ve anaokullarına ödenecek ücretler bir bütçe sorunudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan anaokulları, her yıl bir bütçe yapmak zorundadırlar. Örneğin ortalama dört sınıflı bir anaokulunun faaliyetlerini sürdürmesi için, en azından bir müdüre, bir mutfak çalışanına, bir temizlik personeline, bir servis şoförüne ve dört öğretmene ihtiyacı vardır.

Bu kişilere ödenecek ücretler personel giderleridir. Bunun yanında, servis aracının yakıtı, yemek gideri, kira gideri, kırtasiye gideri ve muhtelif giderler toplamı okulun işletme giderleridir. Bu giderler baz alınarak bir çocuk başına düşen maliyet rakamı bulunur. Buna göre de ailelerden talep edilecek anaokulu ücreti ortaya çıkar.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği uyarınca Ücret Tespit Komisyonu her eğitim yılı sonunda toplanmakta ve bir sonraki eğitim döneminde alınacak ücretleri tespit etmektedir.  2022-2023 eğitim öğretim yılında İstanbul’da resmi okul öncesi kurumlarda öğrenci ve velilerden alınacak ücretler de bu şekilde Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmiştir.

Ücret Tespit Komisyonu kararı uyarınca, okul öncesi eğitim kuruluşlarına devam eden öğrencilerden alınacak taban ve tavan ücretleri, ilçelerin sosyol ekonomik durumları dikkate alınarak tespit edilmiştir. Her anaokulu, bünyelerinde kuracakları bir komisyon ile, talep edilecek aylık ücreti, belirlenen bu taban ve tavan ücretlerinin arasında olmak koşulu ile tespit edeceklerdir.

Kreşler Fiyatları 2022 2023

Ücret Tespit Komisyonu tarafından açıklanan müstakil anaokulu ücretleri ise şu şekildedir:

 • Sabah kahvaltısı ve ikindi kahvaltısı dahil, tam gün alınacak aylık ücret: Taban 0, tavan 210 TL
 • Yemeksiz, yani evden beslenme getirilerek, yarım gün alınacak aylık ücret: Taban 0, tavan 105 TL

Sözü geçen yönetmeliğe göre, Eylül ayında ücretler tam olarak talep edilir, Haziran ayı için ücret talep edilmez. Yarıyıl tatilinde de aylık ücret tam olarak talep edilir.

Ücret Tespit Komisyonu kararına göre, belirlenen ücretler dışında, ailelerden temizlik, personel, yemek, öğretmen veya herhangi bir nedenle başka bir ücret talep edilemez.

2022-2023 eğitim öğretim yılı için, örnek olarak bazı okullarda anaokulu ücretleri şu şekildedir: Bu fiyatlar bilgi amaçlıdır, fiyatlar kurumların şubesine ve tipine göre değişmektedir. Daha detaylı bilgiler için ilgili okul ve kreşlerden fiyat isteyiniz.

 • Bilfen: 23.050 TL – 31.750 TL + KDV + Yemek
 • Ata Koleji: 19.504 TL (KDV dahil) + Yemek
 • Anabilim Eğitim Kurumları: 27.200 TL – 32.200 TL (KDV ve yemek dahil)
 • Atacan Eğitim Kurumları: 22.425 TL + KDV + Yemek
 • Okyanus Koleji: 24.790 TL – 30.057 TL (KDV ve yemek dahil)
 • İstek Okulları: 18.625 TL – 27.300 TL + KDV + Yemek
 • Çevre Koleji: 28.400 TL – 36.900 TL (KDV ve yemek dahil)
 • MEF Okulları: 31.619 TL – 37.338 TL + KDV + Yemek
 • Eyüpoğlu Eğitim Kurumları: 32.300 TL – 37.000 TL (KDV ve yemek dahil)
 • Kreşler ve Anaokulu Ücretleri Fiyatları…

 

Posted in Genel

Tags - Kreş fiyatlarıkreş fiyatları 2022Kreş ücretleri