söyledik Şimdi gelelim kullanım deneyimi | Cihazları öğrenmeniz gerekiyor Bana

söyledik Şimdi gelelim kullanım deneyimi

Admin

Administrator
Yönetici
ne şimdi ne dedik biz size bu Türkiye'de resmi desteklenen bir cihaz iyi dedik O yüzden cihazı İngilizce kullanmamız gerekiyor ama uygulamayı üzme Sen normalde YouTube bunun içinde yüklü gelmiyordu büyük dediniz o Türkçe çalışıyor ama cihazın kendi menüsü ayarları Alex oyu kullanırsınız sesli asistan olarak biz normal deniyoruz Google işte kendi onu Türkçe kullanıyorsan Bu da İngilizce kullanman lazım ya da farklı bir ilde kullanman lazım Bunlar işte çok fazla böyle Türkler uygun şeyler olmuyor Arkadaşlar Mesela bir yer farklı şöleni diğer alacağınız yazdı ha ben farklı olarak bunda Google Play Store gelmiyor Çünkü Google uygulamaları gelmiyor bundan sizin buna kendiniz Market yüklemeniz lazım orada genelde hafta içi yüklüyorlar ya da işte Downloader üzerinden belli ve siteleri var orada kaynaklar filan var Onlardan yükleme yapıyorlar O şekilde APK plan kurmaya şansınız var ama birazcık uğraşacaksınız kendi marketi Tabii ki var ama kendi marketi sınırı yani istediğiniz her şeyi ulaşamazsınız bir de cihazın içinde YouTube bile yüklü

Gelmiyor dedim mesaj şöyle bir şey var hesabınıza bağlı olarak değişen şeyler de var mesela Hatta şöyle bir örnek vereyim Ben Bu cihazda aldım bir yandan da fay ettik 4K martılar şimdi ben buraya yazdı kurdum kendi hesabımdan Çünkü ilk başta kendi Amazon hesabınıza bunu artık değiştirmemiz lazım birazcık Apple havası veriyor diyebilirim Şimdi şöyle bir durum var bu Android Sonra faizi 4 lambası taktım yine aynı hesapla orada netflix çıktı Sonra ben bundan kendi hesabımı sildim başka bir hesabım da bunu affettim sonra o hesabı silip diğer hesaba çevirdim O zaman ne silik çıktı böyle ülkelere göre hesaplara göre de değişik şeylerle karşılaşabiliyoruz Bir de uygulamaları mesela hesaba bağlıyor atıyorum bunu kurdunuz bir tane hesaplı atıyor işte kanka et Gmail de bunu kurdunuz değil mi Ondan sonra başka birinin mail atıp ettiniz diyor ki o uygulamaya geldiğiniz zaman siz İşte bu maili aktif etmediniz ki bu mail de değil diğer mail da kullanabilirsiniz o tarz böyle kısıtlamaları filan var Bir diğer şey mesela APK kurdunuz diyelim dışarıdan ya da

işte Extra Market bilen kuruyorsunuz dedim ya resmen desteklenmeyen onlardan bir uygulama kurdunuz bu direkt desteklemezse ilk onu gözükmüyor Hadi ilk ona gözükmüyor bari isminden anlarım dersin ama ismi de yazmadığı için orada bayağı bir işini zorlaşıyor lan şunu değiştirmemiz lazım yani arayüzü değiştirmeniz lazım orada biraz uğraşmanız gerekiyor Yani bu birazcık meraklısına bir cevap peki şimdi güzel yanlarından izmit'e performans olarak canavar gibi hiçbir problem yaşamıyorsunuz anne böyle menüde gezinirken uygulamaların içinde kullanırken vesaire kız olarak da hani böyle ne derler akıcılık olarak Hiçbir problem yok Çok rahat ediyorsunuz malzeme kalitesi Muazzam Birazcık böyle Mesela artık şuraya aldıysanız şunu hissediyorsun zaten Amazon birazcık kendi cihazının satmak için size daha uygun fiyata yani zararına satış olayını hissediyorsunuz kendi Normalde 60 duruyor kimse bu kalitede bir cihazı verme kumandası olsun kendini diğer aksesuarlar olsun vesaire hepsini kalitesi yüksek zaten Amazon bu cihazlardan birazcık